Jubileusz 70 lecia Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia

Szanowni Państwo,  w tym roku nasza Szkoła obchodzi 70 lecie. Koncert Galowy odbył się 19 czerwca o godzinie 17.00 w auli ROBiR –u bialskiej AWF. Mogliście  państwo usłyszeć naszych uczniów, absolwentów i nauczycieli. Zagrały też zespoły kameralne, orkiestra dęta, orkiestra kameralna i zaśpiewał chór szkoły I stopnia.

W roku jubileuszowym zagraliśmy już 5 dużych koncertów w Białej Podlaskiej i innych miastach Lubelszczyzny.

Obchody Jubileuszu rozpoczęliśmy  29 marca koncertem solistów i orkiestry, potem 11 kwietnia zagrali nasi absolwenci(do zobaczenia na stronie www.zsmbp.pl lub wysłuchania na kanale youtube). Następny koncert był w Zamku w Janowie Podlaskim a ostatnio, 17 maja w Radzyńskim Ośrodku Kultury.

Z największą atencją mogliśmy powitać naszych szanownych gości: Roberta Gmitruczuka – Wicewojewodę Lubelskiego, Dariusza Stefaniuka – Wicemarszałka Województwa Lubelskiego, Michała Litwiniuka – Prezydenta Białej Podlaskiej, Prof. Jerzego Sadowskiego – Rektora Akademii Wychowania Fizycznego,  Dr hab Agnieszkę Weiner – wizytatora CEA Region Lubelski, Jadwigę Kiszczak – byłą wizytator CEA regionu lubelskiego,  dyrektorów bialskich placówek kultury, sąsiadów Violettę Jarząbkowską – Dyrektor Muzeum Południowego Podlasia, Piotra Borka – Dyrektora  Miejskiej Biblioteki Publicznej, Zbigniewa Kapelę – Dyrektora Bialskiego Centrum Kultury, dyrektorów szkół muzycznych regionu lubelskiego, byłych pedagogów, pracowników administracji i obsługi, absolwentów, uczniów, rodziców i wszystkich bialskich melomanów, sympatyków naszej szkoły.

W tym szczególnym dniu była również z nami pani Lidia  Skrzyniarz – dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego która wręczyła na ręce dyrektora ZSM I i II stopnia list prof. Piotra Glińskiego, Wicepremiera i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pani dyrektor odznaczyła Medalami Zasłużony dla Kultury Polskiej następujących nauczycieli: Alicja Torba, Filip Robak, Halina Szpilewicz, Małgorzata Okułowicz-Żyła, Radosław Żyła, Urszula Staszewska, Zbigniew Czuryło, Elżbieta Robak i Zbigniew Szewczuk

Nagrody dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej otrzymały panie: Elżbieta Robak i Małgorzata Okułowicz-Żyła

Kieruję słowa podziękowania do mecenasów Jubileuszu 70 lecia szkoły a byli to:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego – LUBELSKIE SMAKUJ ŻYCIE

Zakład Stolarsko-Budowlany Zdzisław Serhej

Nadleśnictwo Biała Podlaska

JB Multimedia Jerzy Bielecki

Auto – Max Biała Podlaska

Dziękuje panu Markowi Lamertowi – dyrektorowi YAMAHA Music Europe oraz pani Jolancie Zalewskiej dyrektor sklepu muzycznego PASJA  za nieodpłatne użyczenie znakomitego fortepianu YAMAHA.

Jestem bardzo poruszony waszą obecnością kochana publiczności. Dziękuję za bardzo żywiołowe przyjęcie naszych wykonań. Do zobaczenia na następnych koncertach.

Foto by Karol Sudewicz, dziękuję !

Dyrektor ZSM I i II stopnia Waldemar Maciej Robak wita gości.

Pani Lidia Skrzyniarz dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego MKiDN odczytuje list Wicepremiera Ministra Piotra Glińskiego

Medale „Zasłużony dla kultury polskiej” nauczycielom wręcza pani L. Skrzyniarz

Zbigniew Czuryło dziękuje za odznaczenia.

Robert Gmitruczuk – Wicewojewoda Lubelski

Dariusz Stefaniuk – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego i nasz absolwent składa życzenia społeczności szkolnej.

Michał Litwiniuk – Prezydent Białej Podlaskiej

Jadwiga Kiszczak – była wizytator CEA regionu lubelskiego

Dyrektor SM I stopnia w Międzyrzecu Podlaskim pan Janusz Samociuk

Przewodniczący Rady Rodziców naszej szkoły pan Mirosław Żywicki

Dyrektor Muzeum Południowego Podlasia pani Violetta Jarząbkowska.

nadleśniczy pan Tomasz Bylina.

Aleksander Żyła uczeń Mariana Andrukhiva, przy fortepianie Małgorzata Okułowicz-Żyła mama Olka.

Karol Maziejuk uczeń Piotra Kalisza

Aleksandra Grabiec.

Dominik Czeczko uczeń Radosława Żyła.

Kazik Suwała, przy fortepianie Yurii Trofymchuk

Zofia Sudewicz, przy fortepianie Violeta Druliak.

Julia Połynko.

Wiktoria Szczygielska.