XVIII Podlaskie Seminarium Gitarowe

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia  wraz z klasą gitary w Białej Podlaskiej  ma zaszczyt  zaprosić  wszystkich chętnych na XVIII Podlaskie Seminarium Gitarowe, które odbędzie się w dniach 16.-17.11.2018 roku.

Mogą w nim wziąć udział wszyscy uczniowie klas szkół muzycznych  I stopnia z województwa lubelskiego jak i zaproszeni goście  z innych województw.

Tradycją seminarium jest odegranie hymnu na rozpoczęcie seminarium. Bardzo udanej aranżacji pieśni Ballada ze wsi Orzeszkowa koło Hajnówki dokonał Bartłomiej Marusik i to właśnie ta pieśń w wykonaniu nauczycieli klas gitary rozpocznie nasze doroczne szkolenie. Wśród  wykładowców  będzie prof. Marek Nosal i Błażej Sudnikowicz z AM w Katowicach, którzy poprowadzą lekcje mistrzowskie. Będziemy mieli okazję wysłuchać wykładu profesora Marka Nosala na temat: Utwory „złotego wieku gitary”- stylistyczne kanony a swoboda interpretacji. Myślę, że powyższy temat wielu nauczycielom i uczniom pomoże dodać ostateczny „szlif” utworom przygotowywanym na przesłuchania CEA w Biłgoraju 29.11.2018 r.

Po raz kolejny w roli dyrygenta orkiestry gitarowej wystąpi Bartłomiej Marusik– znakomity kompozytor, wykonawca i aranżer. Nuty na orkiestrę gitarową zostaną przesłane po wcześniejszym zadeklarowaniu chęci uczestnictwa w naszym przedsięwzięciu. Także po raz kolejny będziemy gościć Dariusza Michałowskiego, konsultanta CEA , który także poprowadzi lekcje mistrzowskie. Przez cały czas trwania seminarium  wszyscy uczestnicy będą brali czynny udział w orkiestrze gitarowej , której podsumowaniem będzie koncert na zakończenie  pierwszego dnia imprezy a także wezmą udział  nieodpłatnie jako widzowie    w koncercie Błażeja Sudnikowicza -Minimal music i gitara. Swoją obecność potwierdził Wojciech Chomicz –absolwent bialskiej szkoły muzycznej, który zagra wraz z flecistką Zuzanną Ostromęcką.

UWAGA- Przewiduje się dla każdego ucznia 45 minutowe lekcje u wybranego pedagoga.

Gościem specjalnym będzie Zbigniew Woźny, który zaprezentuje swoją metodę nauczania na gitarze pt. „Gitarowe nutki” cz.1 i cz.2.

Sponsorem strategicznym jest firma QUENA z Lublina. Przez dwa dni trwania imprezy można będzie zapoznać się z ofertą na wystawie instrumentów i akcesoriów gitarowych.

A oto szczegółowy rozkład zajęć :

Piątek 16.11.2018

  • godz. 8.30 – rozpoczęcie seminarium odegraniem hymnu XVIII Podlaskiego Seminarium Gitarowego przez wszystkich nauczycieli klas gitary (próba od godziny 8.00)
  • godz. 8.45 – wykład prof. Marka Nosala-” ” Utwory „złotego wieku gitary”- stylistyczne kanony a swoboda interpretacji
  • godz. 11.00-14.30 – zajęcia z orkiestrą gitarową (Bartłomiej Marusik) i od 11.00 lekcje mistrzowskie (D. Michałowski, Marek Nosal, B. Sudnikowicz)
  • godz. 13.15-13.45 – przerwa na bigos przygotowany przez ZK w Białej Podlaskiej i dalsze zajęcia
  • godz. 13.45-15.15 – zajęcia z orkiestrą gitarową (Bartłomiej Marusik) i lekcje mistrzowskie (D. Michałowski, Marek Nosal, B. Sudnikowicz)
  • godz. 15.15-16.00 – obiad
  • godz. 16.00-19.00 – zajęcia z orkiestrą gitarową i lekcje mistrzowskie
  • godz. 19.00 – koncert orkiestry gitarowej, duetu Wojciech Chomicz i Zuzanna Ostromęcka i Błażeja Sudnikowicza

Sobota 17.11.2018r.

  • godz. 8.30-13.00 – zajęcia z orkiestrą gitarową i lekcje mistrzowskie.
  • godz. 13.00 – zakończenie seminarium koncertem orkiestry gitarowej, rozdanie dyplomów, podziękowań i zaświadczeń.

Informacji szczegółowych udziela  Zbigniew Szewczuk tel. 513-248-553
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do naszej szkoły!